windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Przegląd Marketplace

Darmowe gry z Windows Phone Store warte uwagi

Snake
Nie mogło być inaczej, nasze zestawienie otwiera gra polskiego dewelopera, Łukasza Rejmana, która jest odmianą legendarnego już Snake’a. W Windows Phone Store znajdziecie wprawdzie masę tego typu gier, ale moim skromnym zdaniem ten „Wąż” jest zdecydowanie najlepszy. Intuicyjne sterowanie, ciekawie przygotowane levele, płynność rozgrywki, no i przede wszystkim jej niesamowita grywalność, sprawiają, że to pozycja niemalże obowiązkowa w waszym windowsphonie.

DOWNLOAD

Kółko i Krzyżyk

Nie ma się co rozpisywać – to po prostu stare dobre kółko i krzyżyk. W sam raz na zabicie czasu podczas podróży autobusem pociągiem czy podczas nudnej lekcji fizyki. Aplikacja jest prosta, ładnie wykonana i działa szybko. Jej twórcą jest Mateusz Łata.

DOWNLOAD

Sudoku

Niezwykle popularna gra z dziedziny łamigłówek – dla wszystkich, którzy lubią wysilać szarek komórki, jak znalazł. Gra udostępnia dwa tryby: Classic i Lightning, które zapewnią Wam zabawę na wiele długich godzin. Dodatkowo będziecie mogli podzielić się osiągnięciami ze społecznością Xbox Live.

DOWNLOAD

Bike Mania

Większość z Was zapewne kojarzy tę grę z innych platform: w skrócie naszym zdaniem jest tak pokierować motorem crossowym, żeby przedostał się on przez ustawione na naszej drodze przeszkody. Gra z pozoru bardzo prosta, ale potrafi napsuć sporo krwi, tak że uważajcie.

DOWNLOAD

Saper

Kolejna gra z serii zapychacz czasu. Old-schoolowy saper, dobrze znany z pecetowej wersji Windowsa. Do naszej dyspozycji oddane zostały dwa tryby gry (Classic i Speed) z czterema różnymi poziomami trudności. Omijaj miny, zbieraj bonusy i dziel się swoimi osiągnięciami na Xbox Live. Klasyk, którego trudno nie mieć na swoim telefonie.

DOWNLOAD

Parking Car – Car Unblock

Gra, w której jak nazwa sugeruje, będziemy musieli tak zaparkować/poprzestawiać samochody, żeby jeden z pojazdów znajdujących się na jezdni, mógł przez tytułowy parking przejechać. Mechanizm rozgrywki jest prosty i opiera się na dobrze znanym „przesuwaniu klocków” z tą różnicą, że tutaj zastąpione one zostały samochodami. Gra zawiera imponującą liczbę aż 1600 leveli… Powodzenia.

DOWNLOAD

Premium Pool

Zbierająca bardzo dobre recenzje gra Premium Pool, to klasyczna odmiana bilarda. Gra oferuje całkiem ładną grafikę, wygodne sterowanie oraz kilka poziomów trudności – od początkującego do zaawansowanego.  Jak twierdzi autor w krótkim opisie na Windows Phone Store – darmowy Premium Pool ma dać graczom przedsmak tego czym będzie pełna wersja gry z większą ilością trybów rozgrywki oraz trybem multiplayer.

DOWNLOAD

Dalton the Awesome

Biegnij, skacz, strzelaj i zbijaj zombiaki. Biegnij, skacz, strzelaj i zabijaj zombiaki. Tak w zasadzie można by przedstawić rozgrywkę Daltona Wspaniałego. Jeżeli lubcie takie nieskomplikowane strzelanki, to ta gra jest jak najbardziej dla Was. Nie ma tutaj wspaniałej grafiki, ale gra jest całkiem grywalna. Dla zabicia czasu jak najbardziej wskazane.

DOWNLOAD

Gra Mafii

Ok, przyznam szczerze, że sam w tę pozycję nie miałem okazji pograć, ale patrząc na ilość recenzji i wysokie oceny chyba możemy spodziewać się czegoś dobrego. Dlatego też stwierdziłem, że pozwolę sobie umieścić ją w tym wpisie. Poniżej krótki opis z WPS:

„W Grze Mafii przeżyjesz ciekawe przygody rozgrywające się w 50-tych latach. Zaliczasz tam wszystkie szczeble kariery, od nic nieznaczącego złodziejaszka aż do szefa mafii. Zbieraj doświadczenie i trenuj techniki walki, by wyeliminować bezwzględnych rywali. Razem z przyjaciółmi możesz założyć własną mafię idzięki temu stać się jeszcze potężniejszym, by awansować w rankingu.”
Jeżeli kogoś bawi więc gangsterka na WP, to chyba warto rzucić okiem ma Grę Mafii i dać jej szansę – tym bardziej, że jest ona darmowa.

DOWNLOAD

Arkkanoid 7

A na koniec kolejny klasyk na WP7 czyli Arkkanoid. Rozgrywka „prosta jak budowa cepa” – za pomocą odbijanej przez nas kulki/kulek musimy rozbić wszystkie kolorowe bloki. Do naszej dyspozycji ponad 200 leveli, internetowa tablica wyników a nawet „medale”. Jeżeli ktoś za dzieciaka pogrywał to i teraz powinno się mu spodobać.

DOWNLOAD

Jeżeli macie jakieś propozycje darmowych gier, na które warto zwrócić uwagę, to podsyłajcie je na naszego maila.