windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Quick News czyli informacje ze świata WP w skrócie

29 wrz 2012

Nokia prezentuje aplikację Parking – kolejna aplikacja Finów, która ułatwić ma nam życie w mieście a konkretnie znalezienie miejsca parkingowego i zapłacenie za niego w szybki i łatwy sposób. Co ciekawe Nokia Parking ma nie być exclusivem i będą mogli korzystać z niej również inni deweloperzy podczas tworzenia własnych aplikacji.

Lumia 920 i zdjęcia nocne – galeria Engadget – podczas wizyty w Finlandii ekipa serwisu Engadget dość skrupulatnie sprawdziła możliwości aparatu PureView w Lumii 920 – w tym jakość zdjęć nocnych. TUTAJ znajdziecie rezultaty ich testów.
Adobe Reader update – najpopularniejszy czytnik plików .pdf otrzymał mały update do wersji 10.1.1. Na razie nie znamy listy poprawek, ale na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło. Bardzo więc prawdopodobne, że aktualizacja poprawia jedynie błąd, który powodował, że aplikacja nie uruchamiała się w ogólne na niektórych modelach telefonów.
Reklama Nokia City Lens – promowana bardzo mocno na ostatniej konferencji Nokia/MS, aplikacja City Lens doczekała się swojej kolejnej reklamy.

28 wrz 2012

Notyfikacje dla Windows Phone – koncept – mimo iż live tiles sprawdzają się całkiem nieźle, jeśli chodzi o podawanie konkretnych dla danej aplikacji notyfikacji, samemu WP brakuje czegoś na styl centrum wydarzeń, w którym zbierane byłyby informacje o wszystkich notyfikacjach. Jeden z użytkowników WP opracował właśnie tego typu koncept.

Opcja Nokia Commute  dostępna w Niemczech – do tej pory możliwość korzystania z niej mieli jedynie mieszkańcy USA a teraz jak informuje Nokia również Niemcy a w niedługim czasie też Rosjanie, Włosi i Brytyjczycy. Opcja Commute dostępna jest w darmowej nawigacji Nokii na telefony Lumia i usprawniać ma podróżowanie poprzez uczenie się naszego stylu jazdy, nawyków oraz informacje o natężeniu ruchu.

ZARA ma swoją aplikacją na WP7 – jedna z bardziej popularnych w naszym kraju marek odzieżowych, hiszpańska ZARA, dostępna jest również na platformach mobilnych w tym i na Windows Phone.

DOWNLOAD

27 wrz 2012

Widelcem po ekranie czyli jak czuły jest ekran w Lumi 920 – podczas konferencji Nokia chwaliła się, że ekran zastosowany w ich flagowym telefonie jest najbardziej czułym ekranem zamontowanym do tej pory w smartfonie. Poniższe wideo zdaje się to potwierdzać.


Krypto! – darmowa gra dla lubiących łamigłówki – wszyscy, którym niestraszna jest matematyka na poziomie liceum i gry z nią związane zapraszamy do wypróbowania Krypto!. Ta pozornie prosta i nieskomplikowana gra z czytelnie wykonanym interfejsem i wciągającym gameplayem z pewnością może okazać się cennym zapychaczem czasu podczas podróży tramwajem czy autobusem

DOWNLOAD

26 wrz 2012

Wywiad z CEO Nokii Stephenem Elopem – ekipa Engadget udała się do Finlandii, by porozmawiać z szefen Nokii na temat ostatnich wydarzeń w świecie Windows Phone. Chociaż rozmowa nie podaje wielu nowych faktów, jeśli chodzi o sam system WP8 ani premierę nowych Lumii, warto go obejrzeć, chociażby dla tego, że całość nakręcona została… Lumią 920.

WYWIAD
DOWNLOAD

Lumia 920 vs iPhone 5 – test stabilizacji obrazu  – test wykonany przez dziennikarza Engadget tuż po wywiadzie ze S. Elopem. Zobaczcie jak w sytuacjach z życia wziętych radzi sobie najnowszy telefon Finów.

 
PDF Move  (homebrew ) – dostępna tylko na odblokowane telefony aplikacja, umożliwia dalsze przekazywanie plików .pdf, które znajdują się w naszym urządzeniu. Wystarczy za pomocą programu przenieść pliki do hubu Office, skąd mogą być wysłane mailem. Oprócz tego aplikacja pozwala zmieniać nazwy plików, uploadować je na nasze konto SkyDrive czy przypinać do ekranu głównego.

DOWNLOAD

25 wrz 2012

Aplikacje w Windows Phone Store „za darmo” – okazuje się, że do WPS znowu wkradły się błędy. Wcześniej dotyczyło to problemów z aktualizacjami a teraz niektórzy deweloperzy pozwalający na „wypróbowanie” swoich aplikacji skarżą się, że opcja ta nie działa poprawnie. Zamiast wersji testowej użytkownicy dostają pełne wersje, za które nie płacą, bo skorzystali przecież z opcji „wypróbuj”.
10-minutowe wideo prezentujące możliwości emulatora WP8

24 wrz 2012

Laser Leisure – darmowa zabawa laserami – dla wszystkich lubiących łamigłówki mamy coś ciekawego – Laser Leisure to zupełnie darmowa gra, w której naszym celem jest odpowiednie ustawianie luster oraz innych przyrządów, tak by skierować wiązkę lasera w wyznaczony cel.

Mobilne IE10 uzyskuje coraz lepsze wyniki w teście HTML 5 – według WPCentral, IE10 dostępne w emulatorze WP8 SDK radzi sobie całkiem nieźle w testach HTML5. Obecny wynik to ok. 320/500, co oznacza poprawę o ok. 20 punktów. Nie jest to najlepszy wynik wśród przeglądarek, ale MS wyprzedza największego rywala, Google o ok. 40 pkt.

23 wrz 2012

Style Saint – kolejny exclusive Nokii w Windows Phone Store – Finowie dotrzymują słowa i w WPS ląduje kolejna ekskluzywna aplikacja na telefony z serii Lumia. Style Saint jest propozycją przede wszystkim dla osób, które interesują się światem mody i najnowszymi trendami.

DOWNLOAD

Możliwość wyszukiwania w Windows Phone Store według dewelopera – po zmianach na stronie internetowej dawnego Marketplace, Microsoft zajął się wersją dostępną z pozycji telefonu. WPDang informuje, że w niektórych modelach telefonów możliwe jest już wyszukiwanie wg. dewelopera (wraz z auto-uzupełnianiem) co z pewnością ułatwi przeglądanie aplikacji tego samego twórcy.

 

21 wrz 2012


Nokia „wyśmiewa” kiepskie mapy w iPhonie – Nokia Drive i Nokia Maps to zdecydowanie dwie najlepsze aplikacje na telefony z serii Lumia. Poniższe zestawienie pokazuje jak mapy Nokii wypadają w porównaniu z najwiekszymi konkurentami czyli Google i Apple.

Custom Rom WP 7.8 dla HTC Titana – kilka dni temu do sieci wyciekła rzekomo aktualizacja WP 7.8. Na forum XDA bardzo szybko powstał więc ROM dla HTC HD 7. Dzisiaj dowiadujemy się, że takowy software „dostępny” jest również na Titana. Twórca nie zdecydował się na wypuszczenie go do sieci, ale jak informuje portal wppoweruser.com, zamierza to uczynić niebawem. ROM oprócz standardowych aplikacji zawiera też ekskluzywne dodatki od Nokii oraz niektóre z aplikacji homebrew.

OIS w Lumi 920 – kolejne wideo – do sieci trafił kolejny filmik prezentujący możliwości optycznej stabilizacji obrazu dostępnej w Lumii 920. Sami zobaczcie jak flagowy telefon Finów wypada w porównaniu z Galaxy S3.

20 wrz 2012

Nokia 920 i stabilizacja obrazu w akcji – po zamieszaniu wokół „symulacji” tej funkcji, jakiej dokonała Nokia w swoich materiałach promocyjnych, czas na prawdziwy test, którego dokonali reporterzy z Engadget. Sprawdźcie jak na prawdę działa OIS w 920. WIDEO
Co potrafi wzmacniacz z HTC 8X – zarówno HTC X8 jaki 8S posiadają technologię Beats Audio, która jest gwarancją dobrego dźwięku, ale tylko do 8X wbudowano wzmacniacz, który sprawi, że dźwięk z tego telefonu będzie jeszcze lepszy a w zasadzie głośniejszy. Poniższy, krótki filmik prezentuje jego możliwości.

 ATIV S ostatni spośród flagowych telefonów – w ankiecie przeprowadzonej przez portal wppoweruser wyraźnie widać, że zarówno HTC 8X jak i Samsung ATIV S nie będą raczej rozchwytywane. Z ponad blisko 3000 oddanych głosów aż 86%  (ok. 2600) powędrowało do Lumii 920, która zdaje się być niekwestionowanym liderem. HTC 8X jedynie o kilka głosów wyprzedził telefon Samsunga.

Lumia 900 otrzymała małą poprawkę ROM-u – jak informuje WPCentral Nokia Lumia 900 otrzymała aktualizację software z wersji 8779.12201 do 8779.12301. Co dokładnie wnosi poprawka tego jeszcze nie wiadomo, ale zapewne są to jedynie niewielkie zmiany.

Przewidywane ceny HTC 8X i 8S – według portalu WPArena.de flagowiec HTC 8X kosztował będzie całkiem sporo, bo aż 550 euro, 8S natomiast ok. 300 euro. Nieco inne ceny sugeruje natomiast Professeurthibault, który wycenił 8X na 500 euro a 8S na 339.

 
Reklama HTC 8X i 8S – do sieci trafiła oficjalna reklama ujawnionych wczoraj telefonów HTC z WP8. Szkoda że samych telefonów jest tutaj jakby trochę za mało.

 
Wiadomości PL – pozbądź się „ogonków” –  jeżeli nadal macie problemy z wysyłaniem wiadomości, które zawierają polskie znaki i tym samem zjadają cenne pieniądze na Waszym koncie, sprawdźcie tę aplikację. Dzięki niej w szybki sposób pozbędziecie się „ogonków” i zaoszczędzicie pieniądze.

DOWNLOAD

 

19 wrz 2012

HTC nie zaprezentuje dzisiaj modelu Zenith – według portalu WPDang, HTC nie przedstawi na dzisiejszej konferencji, jak wcześniej myśleliśmy 3 modeli telefonów z WP8 a jedynie dwa: HTC 8X (Accord) oraz HTC 8S (Rio). Najwyższy model Zenith z 4-rdzeniowym procesorem najprawdopodobniej nie został jeszcze ukończony albo w ogóle nie istniał…. albo też źródła WPDang się mylą i zobaczymy go jednak dzisiaj ok. godziny 17.
TimerTools – przydatna aplikacja do mierzenia czasu – jeżeli potrzebujecie aplikacji, która pozwoli zastąpić Wam stoper czy ułatwi odliczanie czasu, to TimerTools może być propozycją godną rozważenia. Aplikacja liczy czasy okrążeń, pokazuje nasze rekordy, najgorsze z uzyskanych czasów oraz wiele więcej. Dostępne są: wersja darmowa z reklamami oraz wersja płatna za 3,49 zł.

DOWNLOAD

 

18 wrz 2012

Do sieci wyciekło zdjęcie prawdziwego HTC Accord aka 8X – do internetu trafiło najprawdopodobniej autentyczne tym razem zdjęcie telefonu HTC Accord (8X), o którym nie raz już wspominaliśmy. Zdjęcie jest nieco zamazane, niemniej jednak widać, że odpowiada temu co wcześniej widzieliśmy na grafikach publikowanych przez jednego z użytkowników forum XDA. ()

Telefon ZTE z WP8 czy kolejny fake? – na Tweeterze jednego z pracowników ZTE (Dennis Lui) pojawiło się (celowo) rozmazane zdjęcie telefonów z WP 7.8 oraz WP8. Trudno na razie powiedzieć czy rzeczywiście są to telefony, które mają trafić do sprzedaży czy może ZTE tylko się z nami drażni. (wppoweruser.com)

Bloomberg kolejną ekskluzywna aplikacją na telefony z linii Lumia – po World of Red Bull, Bloomberg ma być kolejną aplikacją, która trafi niebawem do Windows Phone Store (Marketplace). Bloomberg będzie swojego rodzaju hubem z informacjami i wideo z dziedziny finansów i rynków sprzedaży. (wpcentral.com)

 
Microsoft organizuje konferencję W8 – 25 października w Nowym Jorku ma odbyć się konferencja, na które Microsoft ogłosi rozpoczęcie sprzedaży systemu Windows 8 oraz urządzeń w niego wyposażonych. Wtedy zadebiutują też świetnie zapowiadające się tablety Surface a może i dowiemy się i czegoś więcej na temat WP8.

17 wrz 2012

Wideo-prezentacja exclusiva dla Lumii – World of Red Bull – na swojej konferencji Nokia obiecała kolejną porcję ekskluzywnych aplikacji dla Lumii, jedną z nich ma być właśnie World of Red Bull, którego prezentację znajdziecie poniżej.

 
Wideo-wiadomości wkrótce dostępne w Skype – The Verge informuje, że Skype zamierza dodać do swojego komunikatora możliwość wysyłania krótkich wiadomości wideo, które będący off-line użytkownicy będą mogli odebrać zaraz po zalogowaniu. The Verge sugeruje, że zmiany te dotkną wszystkich platform, na których Skype jest obecny. Nie ma jednak 100% pewności czy dotyczy to również WP8/WP7.
Yahoo zamieni swoje Blackberry na słuchawki z iOS, Androidem i WP8 – według nieoficjalnej informacji pracownicy portalu Yahoo oprócz telefonów z iOS i Androidem otrzymają również te z WP8 – prawdopodobnie Lumie 920. Nokia poinformowała, że do swojego flagowego modelu „dorzuci” Yahoo podstawki do bezprzewodowego ładowania. (wpcentral.com)

 
Lumia 920 vs iPhone5 – kilka dni temu Samsung opublikował nieco prześmiewczą reklamę-porównanie Samsunga Galaxy S3 i iPhona 5. Teraz w podobny sposób do najnowszego produktu Apple porównana została Lumia 920. (wppoweruser.com)

 
Huawei przedstawi swój telefon z WP8 25 września – telefon będzie nazywał się podobnie do Androidowych odpowiedników, czyli również Ascend (W1), dostępny będzie w kolorach: czarnym, białym, niebieskim oraz różowym. Do sprzedaży w Europie, Chinach i USA trafić powinien w listopadzie/grudniu. (wppoweruser.com)

 
Aplikacja No Smokes 4 Me pozwoli Ci rzucić palenie – bezpłatna aplikacja, która może być przydanym narzędziem w walce z nałogiem nikotynowym. Zawiera ona zestaw opcji takich jak: porady, aktualizowane filmy na YT, przykłady stron internetowych oraz czat na żywo z osobami, które również próbują „rzucić”.

DOWNLOAD

Nokia aktualizuje aplikacje City Lens and Play To dostępne na wyłączność dla Lumii – pobrać je możecie z Nokia Colleciotn w Marketplace w swoim telefonie lub skanując poniższe qrcode:

16 wrz 2012

Notyfikacje Facebooka i Twittera na ekranie blokady w WP8 – ekran blokady w WP8 podawał będzie znacznie więcej informacji niż ten WP7. Notyfikacje na pewno dostępne będą dla Skype’a, a teraz dzięki czujnemu użytkownikowi portalu Plaffo.com, wiemy, że rówież dla Facebooka i Twettera. (wppoweruser.com)

 
World Domination – darmowa gra online – głównym celem jest, jak sama nazwa wskazuje, zdobyć dominację nad światem przy użyciu naszych armii. Gra składa się z tur, w których wykonujemy kolejne etapy podboju, na ukończenie którego mamy 24 godziny.

DOWNLOAD

VizAge zaktualizowany do wersji 1.3 – popularna aplikacja, która pozwala na oszacowanie wieku danej osoby na podstawie zrobionego wcześniej zdjęcia otrzymała kolejny update. Tym razem dodana została możliwość zapisywania zdjęć oraz wyników z VizAge do naszej biblioteki multimedialnej. (wppoweruser.com)

DOWNLOAD

Nokia Lumia 920 na trzecim miejscu w ankiecie przeprowadzonej przez magazyn Wired – mający niedługo pojawić się flagowiec Nokii zajął trzecie miejsce w ankiecie, w której magazyn Wired pytał ankietowanych, który z telefonów zamierzają kupić w niedalekiej przyszłości. (wppoweruser.com)

15 wrz 2012

Microsoft patentuje funkcję „uderz aby wyciszyć” –  opcja bardzo podobna do „Flip to silence”, tyle, że działa w kieszeni. Uderzenie ręką w telefon znajdujący się w kieszeni powoduje jego wyciszenie kiedy ten dzwoni. (wpcentral.com)

 
Wyciekły zdjęcia Ring Tone Maker dla WP7.8 – Nokia obiecała, że nie zostawi użytkowników obecnej generacji słuchawek z WP na lodzie i o to pierwszy dowód – Nokia Ring Tone Maker, który użytkownicy Lumii dostaną prawdopodobnie razem z aktualizacją 7.8. (wppoweruser.com)

Developerzy gry Rum Run poszukują beta testerów  – Rum Run to strategiczna gra, w której sterujemy statkami i handlujemy rożnymi artykułami w tym oczywiście rumem. Gra zdobyła trzecie miejsce na Microsoft’s Imagine Cup w Australii a teraz jej developerzy, przed umieszczeniem gry w Windows Phone Store, szukają beta testerów. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia linku http://beta.rumrungame.com/application.html. (wppoweruser.com)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o